ПІКЛУВАЛЬНА РАДА

Шляхом легалізації відповідно до положень Закону України "Про об'єднання громадян" піклувальна рада Кам'янського закладу загальної середньої освіти №2 з поглибленим вивченням окремих предметів створена на основі добровільності, рівноправності її членів, самоврядування, законності і гласності.

ПОЛОЖЕННЯ про Піклувальну раду
Кам’янського закладу загальної середньої освіти №2 з поглибленим вивченням окремих предметів Кам’янської міської ради Черкаської області

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Піклувальна рада Кам’янського закладу загальної середньої освіти №2 з поглибленим вивченням окремих предметів Кам’янської міської ради Черкаської області (далі – Піклувальна рада) – це орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи гімназії.

1.2 У своїй діяльності наглядова рада керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», статутом гімназії, іншими нормативними та правовими актами, що регулюють діяльність навчальних закладів системи загальної середньої освіти, спеціальними законами, іншими нормативно-правовими актами та цим положенням.

2. МЕТА, ЗАВДАННЯ І ПРИНЦИПИ ДЯЛЬНОСТІ ПІКЛУВАЛЬНОЇ РАДИ

2.1. Метою діяльності наглядової ( піклувальної) ради є сприяння забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, задоволення освітніх потреб, залучення широкої громадськості до вирішення проблем виховання та навчання.

2.2. Основними завданнями наглядової ( Піклувальної) ради є:

- сприяння вирішенню перспективних завдань розвитку закладу;

- взаємодія з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, організаціями, установами, закладами, юридичними і фізичними особами, спрямована на поліпшення умов освітнього процесу в закладі освіти;

- сприяння зміцненню матеріально-технічної бази закладу;

- сприяння організації та проведенню заходів, спрямованих на охорону життя та здоров'я учасників освітнього процесу;

- всебічне зміцнення зв’язків між родинами дітей та закладом освіти;

- сприяння соціально-правовому захисту учасників освітнього процесу.

2.3. Наглядова (Піклувальна) рада діє на засадах:

- пріоритету прав людини, поєднання інтересів особи, суспільства;

- самоврядування;

- колегіальності ухвалення рішень;

- добровільності й рівноправності членства;

- законності, гласності.

3. СТВОРЕННЯ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ ТА ОРГАНІЗІЦІЯ ЇЇ ДІЯЛЬНОСТІ

3.1. Наглядова рада створюється і припиняє свою діяльність рішенням загальних зборів гімназії відповідно до чинного законодавства і діє відповідно до положення про неї.

3.2. Положення про наглядову раду затверджується наказом директора гімназії за рішенням загальних зборів гімназії.

3.3. Наглядова рада формується в складі 7-10 осіб з числа представників органів державної влади та самоврядування, працівників підприємств, установ, закладів, організацій, окремих громадян.

3.4. До складу наглядової (піклувальної) ради закладу освіти не можуть входити здобувачі освіти та працівники гімназії.

3.5. Члени наглядової (піклувальної) ради обираються на загальних зборах (конференції) закладу шляхом голосування простою більшістю голосів.

3.6. Члени наглядової (піклувальної) ради працюють на громадських засадах.

3.7. У випадках, коли хтось із членів наглядової ради вибуває, на загальних зборах (конференції) на його місце обирається інша особа.

3.8. Очолює наглядову (піклувальну) раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради. З числа членів наглядової (піклувальної) ради також обираються заступник та секретар.

3.9. Голова наглядової (піклувальної) ради:

- скликає і координує роботу наглядової (піклувальної) ради;

- готує і проводить засідання, затверджує рішення наглядової (піклувальної) ради; - визначає функції заступника, секретаря та інших членів ради;

- представляє наглядову (піклувальну) раду в установах, підприємствах та організаціях з питань віднесених до її повноважень.

Голова наглядової (піклувальної) ради має право делегувати свої повноваження заступнику, секретарю або членам наглядової ради.

3.10. Основною формою роботи наглядової ради є її засідання.

3.11. Робота наглядової (піклувальної) ради планується довільно. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менше, ніж чотири рази на рік. Засідання можуть проводитися також на вимогу третини і більше її членів. Засідання наглядової (піклувальної) ради є правомочними, якщо на них присутні більше 50% її членів. Рішення наглядової (піклувальної) ради приймаються простою більшістю голосів.

3.12. Наглядова (піклувальної) рада інформує про свою діяльність у доступній формі на зборах, у засобах масової інформації, через спеціальні стенди, сайти закладів освіти тощо.

3.13. Рішення наглядової (піклувальної) ради в 7-денний термін доводяться до відома директора, колективу закладу, батьків, громадськості. Їх виконання організовується членами піклувальної ради.

3.14. Не допускається втручання членів наглядової (піклувальної) ради в освітній процес (відвідування уроків тощо) без згоди директора закладу.

3.15. Піклувальна рада може створювати комісії, ініціативні групи, до складу яких входять представники громадськості, педагогічного колективу, батьки або особи, які їх замінюють, представники учнівського самоврядування.

4. ПРАВА НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

4.1. Наглядова (піклувальна) рада має право:

- вносити на розгляд органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, директора гімназії, загальних зборів (конференції) пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу, зміцнення матеріально-технічної, навчально-виробничої, наукової, культурно-спортивної, корекційно-відновної та лікувально-оздоровчої бази гімназії;

- брати участь у визначенні стратегії розвитку гімназії та контролювати її виконання; - сприяти залученню додаткових джерел фінансування освітнього закладу;

- аналізувати та оцінювати діяльність закладу освіти та її керівника;

- ініціювати розгляд кадрових питань та брати участь у їх вирішенні;

- вживати заходи до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази закладу освіти;

- сприяти стимулюванню творчої праці педагогічних працівників;

- сприяти організації інноваційної та експериментальної діяльності закладу освіти;

- звертатися до органів управління освітою, органів самоврядування з питаннями, пов'язаними з реалізацією права на освіту здобувачів освіти, дотримання й забезпечення прав всіх учасників освітнього процесу;

- брати участь у розгляді звернень громадян з питань, що стосуються роботи закладу освіти, з метою їх вирішення у встановленому порядку;

- здійснювати інші права, визначені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.

4.2. Члени наглядової ради закладу мають право брати участь у роботі колегіальних органів закладу.

Нормативна база:

Наказ МОН про затвердження методичних рекомендацій щодо створення наглядової (піклувальної) ради №705 від 23.06.2021

Наказ МОН про затвердження положення про піклувальну раду загальноосвітнього навчального закладу №45 від 05.02.2001

Кiлькiсть переглядiв: 107