Великому роду нема переводу

/Files/images/0_novini_21_22/jovten/posvyata_v_kozachata/IMG_20211011_134543_1.jpg У козацькі часи нашому народові був притаманний високий рівень шляхетності, моральності, духовності, доблесті й звитяги, знання і бездоганне дотримання національних традицій та звичаїв. 14 жовтня відзначається День захисника України, День Покрови і День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України й історичній пам’яті українського народу.

З метою відродження славного минулого нашої Батьківщини в 2014 році при Кам’янській загальноосвітній спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням окремих предметів почали створюватися козацькі загони, які згуртувалися в козацьке об’єднання «Сокіл».

Стало доброю традицією школи збиратися разом в дружнє козацьке коло, щоб прийняти в козацьку республіку нове поповнення – учнів 5 класів, бо ж бути козаком - почесно і відповідально. Тож напередодні Дня козацтва й захисника України вкотре відбулася значна подія – посвята п’ятикласників у джури.

Цьогорічне козацьке свято «Посвята в козачата» відбулося 11 жовтня і було організоване педагогом-організатором школи Л.А.Слободяник, учнівським самоврядуванням та юними джурівцями рою «Дикі бджоли».

За сивої давнини, щоб стати справжнім козаком, потрібно було пройти нелегку школу навчання й суворі іспити, які витримували не всі. Тому новачок, незалежно від віку, приймався спочатку в джури, який сім років учився фехтувати, влучно стріляти, «реп’яхом» на коні сидіти, розвивати силу і спритність. Керували навчанням досвідченні воїни і полководці.

Отож, і наші п’ятикласники під пильним поглядом старших джурівців рою «Дикі бджоли», гідно пройшли випробування, пов’язані з творчістю, товариськістю, силою і спритністю. До речі, рої об’єднали не тільки хлопчиків, які постійно духовно і фізично готують себе до оборони Батьківщини, а й дівчаток, адже всі добре знають, що жінка в минулому – вірна супутниця козака, вона – берегиня свого роду, отчого дому, але при цьому в кожну важку годину й жінка-воїн, яка може відстояти свою землю від ворога, тобто заступити свого чоловіка-козака, якщо це необхідно.

Розпочалося свято із шикування та переклички куренів, лунали козацькі девізи, патріотичні пісні. Найкращий рій «Дикі бджоли», який щороку представляє Кам’янщину на обласних змаганнях під пильним оком керівника Воронова П.С., показав меншим джурам козацький впоряд, продемонструвавши елементи стройової підготовки й здачу рапорту, довівши цим, що козацтво досі втілює в собі фізичне й духовне здоров’я нації, інтелектуальну силу, життєздатність, оптимізм і енергію. Крім того, були проведені козацькі ігри, конкурси, розваги, де кожен зміг показати свою вправність, кмітливість, спритність та витривалість. Проте найурочистіший момент заходу — посвята в козачата. П’ятикласники присягнули на вірність Україні і своїй школі, вступаючи до лав козацтва, перед обличчям своїх друзів, перед рідною землею та пам’яттю звитяг козаків, школярі урочисто промовляли: «Присягаюсь». Підсумком заходу стала смачна козацька каша.

Учні запам’ятають цей день, як особливий для них. Адже вони змогли відчути причетність до великої історії нашого народу, до славного українського козацтва. Такі заходи виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.

Бережна Анастасія, член координаційної ради учнівського самоврядування, учениця 9-Б класу КЗСШ №2

/Files/images/0_novini_21_22/jovten/posvyata_v_kozachata/IMG_20211011_133800_1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 125